PONTUL ZILEI 27 APRILIE 2021

0

Meciul zilei
Rodrigue Beaubois peste 10,5 puncte.  Cota 1,85

Ne aflăm în fața celui de-al treilea meci dintre Real Madrid, și Efes, meci care le poate aduce oaspeților calificarea în semifinalele Euroligii masculine de baschet. Oaspeții conduc cu 2-0 după două victorii clare pe teren propriu, 91-68, și 90-63.    Guardul francez Rodrigue Beaubois a realizat 19 puncte în primul meci, cu 5/8 la aruncările de doua puncte,și 3/6 la trei puncte. In meciul al doilea a totalizat 11 puncte, reușind 4/7 la două puncte, și 1/2 la trei puncte.    Jucătorul francez a stat pe teren 22:46, respectiv 18:32, și estimez că va totaliza și astăzi în jur de 20 minute.    Realul are probleme de efectiv, iar dacă Tavares nu va fi refăcut până la ora meciului prevăd o nouă victorie clară a celor de la Efes.    Oricare va fi rezultatul, pontul meu e legat de evoluția jucătorului francez, și sper ca acesta sa joace măcar la nivelul obișnuit.  Iată câteva din cifrele lui Beaubois in acest sezon de Euroligă: